Dergi
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

TURNUVADA 2.HAFTA MAÇLARI OYNANDI

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin Geleneksel olarak düzenlediği Futbol turnuvasının ikinci hafta maçları oynandı

 

 A GURUBU

KONURSUSPOR  – 4          ÇAKIRÖZÜSPOR   -0

A gurubunun ilk haftasının bay takımı Konursu spor  çıktığı ilk maçta Çakırözü spor ‘u 4-0 yenerek katıldığı ilk turnuvada ki ilk maçında üç puanla tanıştı.

Konursu spor maçın ilk yarım saatlik bölümünde rakibine üstünlük kuramadı.Çakırözü spor ilk maçın aksine bu maça daha konsantre olmuş.35.dakikada Çakırözü spor defansının hatasından Onur Denizoğlu yaralanarak Konursu spor’un turnuvalarda ilk golünü atarak takımını 1-0 öne geçirdi.Aynı futbolcu orta alandan kendi getirdiği topu çaprazdan kaleye göndererek kendisinin ve takımının ikinci golünü attı.İlk yarıda başka gol olmadı.

Maçın ikinci yarısında karşılıklı ataklarla devam etti.75.dakikada  Konursu spor  frikik den Şevki Taşçıoğlu’nun ayağından  bulduğu golle skoru 3-0 yaptı.Uzatma dakikalarında Muhammet Karabacak maçın skorunu belirleyen golü atarak takımın maçı 4-0 kazanmasını sağladı.

Maçta Konursu sporda Onur Denizoğlu,Ahmet Karabacak  ve Şevki Taşçıoğlu performanslarıyla dikkat çekti.Çakırözü sporda Emre Akkurt  takımın en iyisiydi.

AŞAĞI ÇIMAĞILSPOR  -1  PINARCIKSPOR -1

A gurubunun  diğer maçında ilk maçında üç puan alan son şampiyon Aşağıçımağıl spor Pınarcık spor karşılaştı.İlk maçının kadrosunda değişikliklere giden Pınarcık spor oynadığı futbol la spor severleri şaşırttı.Turnuvanın ilk berabere biten maçı oldu.Önce Pınarcık maçın ikinci yarısında Birol Akagündüz ile öne geçti.Bu gole Aşağıçımağıl Murat Daglar cevap verdi.Maçta başka gol olmadı,puanlar paylaşıldı.Maçın ilk yarısında Aşağıçımagıl Ahmet Kocabey’in  ayağından bir penaltı atışından yararlanamadı.Hakem atışı tekrarlatmasına rağmen Ahmet ikinci defa da penaltısını Pınarcık kalecisi Aytekin Akkuzu kurtardı.

İkinci haftanın en heyacanlı maçı bu maçtı,zaman zaman gerginliğin yükselmesine rağmen maçın temposu yüksesti.Pınarcık spor bu maçtaki performansıyla ilk puanı aldı.Pınarcık sporda kaleci Aytekin Akkuzu ve Birol Akagündüz ön plana çıktılar.Aşağımağıl sporda Ali Kaban ve Yunus Güler takım iyilerindendi.

B GURUBU

AĞÖRENSPOR -5 ERİKDİBİSPOR-3

B gurubunun ve haftanın ilk maçı İstanbul da yağmur altında oynandı.İlk maçında mağlup olan Ağören Turnuvadaki ilk maçına çıkan erikdibi   mücadelesi zevkli bir maç oldu.Maça Agören spor iyi başladı.20.dakikada Burak Eren takımını attığı golle 1-0 öne geçirdi.Aynı futbolcu 30.dakikada kendisinin ve takımının ikinci golünü attı.İlk yarının uzatma dakikalarında Erikdibi spor Osman Tükenmez’in penaltıdan attı gol ilk yarının skorunu belirledi.Maçın ikinci yarısında Osman Tükenmez  attığı golle maçı 2-2 yaptı.Bu gol Agören sporda bir panik havası estirdi.54.dakika Ömer Osmanoğlu Erikdibi sporu 3-2 geçiren golü attı.Maçın kırılma anı 70.dakikada Erikdibi spordan Kadir Tükenmez kaleciyle karşı karşıya pozisyonda çektiği şut yan direkten dönünce Erikdibi spor farkı ikiye çıkaramadı.76.dakikada kullanılan frikik atışını Ağören spordan Feyyaz İpek gole çevirince maça tekrar eşitlik geldi 3-3.Bu gol Erikdibi spor’un direncini kırdı.78.dakikada Agören spor tekrar öne geçti.Golü Yusuf Eren attı.Maçın son dakikasında Agören sporlu Burak kendisinin üçüncü takımın beşinci golünü atarak maçın skorunu 5-3 belirledi.

Maçta Agören sporda Hüseyin Gökdereli,Erikdibi sporda Osman Tükenmez sahanın en iyileriydi.

 HACIOĞLUSPOR-5 GÜNEŞLİSPOR-3

B gurubunun ikinci maçında Hacıoğlu spor ile Güneşli spor karşılaştı.İlk maçını farklı kazanan Hacıoğlu spor maça hızlı bir başlangıç yaptı.5.dakikada defans oyuncusu Yusuf Durmuş la 1-0 öne geçti.İlk yarın son dakikasında Cihan Purut farkı ikiye çıkarttı.İlk yarı bu skorla bitti.Maçın 52.dakikasında Cihan Purut kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü attı.Bu gol güneşli  takımı ateşledi.53.dakikada Resul Aktaş takımın ilk golünü attı.58 ve 60. Dakikada iki penaltı golü Güneşli sporu maça ortak etti.Penaltıları İsmail Akbulut gole çevirdi ve skoru 3-3 yaptı.75.dakikada bu sefer kazanılan penaltıyı Hacıoğlu spordan Turgay Purut gole çevirince Hacıoğlu spor tekrara4-3 öne geçti.Maçın son dakikalarında Cihan Purut kendisinin üçüncü takımın beşinci golü atınca maçta Hacıoğlu sporun 5-3 üstünlü ile sonuçlandı.Bu galibiyetle Hacıoğlu puanını altı yaptı,Güneşli spor ikinci maçından da puansız ayrıldı.Hacıoğlunda Cihan Purut,Güneşli sporda İsmail Akbulut sahanın iyileriydi.

C  GURUBU

SAKIZLISPOR-5 KARAYAŞMAKSPOR-0

C gurubunun ilk maçına çıkan Sakızlı spor Karayaşmak sproru 5-0 yendi.Sakızlı spor sahaya kısa bir süre önce vefat eden Soner Yetişen yazılmış pankartla çıktılar.Sakızlı spor maça hızlı giriş yaptı.3.dakikada kaptan Serkan Taş kafayla bulduğu golle takımın 1-0 geçirdi.Ercan Demir ve Murat Şen  takımlarını n ikinci ve üçüncü golerini atarak ilk yarının skorunu 3-0 olarak  belirlediler.İlhami farkı dört yapan golü attı.Maçın skorunu belirleyen golü Emre Cilara dakikalar 70 gösterdiğinde attı.Maçta başka gol olmayınca Sakızlı spor maçı 5-0 kazandı.Sakızlı sporda İlhami Taş,Karayaşmak sporda Kadir Ataş takımlarının en iyileriydi.

 PETEKKAYASPOR-5 BAYRAMPAŞASPOR-1

C gurubunun ikinci maçında turnuvanın favori takımlarından Petekkaya spor ile turnuvaya ilk defa katılan Bayrampaşa spor karşılaştı.Maçın ilk yarısı karşılıklı ataklar geçti.Petekkaya golcüsü Abdulkerim Kerimoğluyla öne geçti.Bu gole Bayrampaşa dan Ömer Baştürk cevap verince ilk yarı 1-1 bitti.İkinci yarıda Petekkaya Ömer Öztürk’le tekrar öne geçti.Hakemin su molası esnasında Bayrampaşa defansının oyuncusu Yasin Önal’ın sahaya girmekte geç kalması,Bayrampaşa spora kalesinde bir gol görmesine neden oldu.Defansın boşluğundan Abdulkeri yararlandı ve takımını3-1 öne geçirdi.Maçın son dakikalarında önce Oguzhan Atıcı ve penaltıdan Arif Özhanla bulduğu gollerle petekkaya maçı 5-1 kazandı.Maçta Petekkayadan Abdulkerim Kerimoğlu ve Ömer Öztürk,Bayrampaşadan Emre Çakır sahanın iyilerindendi.

A.Çımağılspor

TURNUVA 2.HAFTA Puan Durumu

A.GURUBU

Takımlar                    O        G        B       M      A      Y       P

1.A.Çımağıl                2         1        1        –        6      1       4

2.Konursu                  1         1        –        –         4      –       3

3.Kalecik                    1         1        –        –         3      –       3

4.Pınarcık                  2         –        1        1        1      4       1

5.Çakırözü                 2         –        –        2         –       9       –

B   GURUBU

Takımlar                    O        G        B       M      A      Y       P

1.Hacıoğlu                 2         2         –        –        9       3       6

2.İğdir                        1         1        –         –         4      3       3

3.Ağören                   2         1        –         1         5      7      3

4.Erikdibi                   1         –        –         1         3       5      –

5.Güneşli                   2         –        –        2         6        9       –

C   GURUBU

Takımlar                    O        G        B       M      A      Y       P

1.Sakızlı                      1         1        –         –        5      –        3

2.Petekkaya              1         1        –        –         5       1       3

3.Bayrampaşa           1         –        –        1         1      5        –

4.Karayaşmak           1         –        –        1         –        5         –

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?