Dergi
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Bayburt Köyler arası Futbol Turnuvası İstanbul’da Başladı

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin düzenlediği Bayburt Köyler arası Futbol Turnuvasının 14.sü İstanbul Bahçelievler de başladı.

 

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin İstanbul Bahçelievler Kocasinan Futbol sahasında Başlattığı Turnuvaya bu yıl 14 takım katıldı.Takımlar Üç Guruba ayrıldı.A ve B Gurubunu ilk üç sırada bitiren takımlar C Gurubunu ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek.

Sunumunu Alaattin Altuntaşın yaptığı Turnuvanın açılışı Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Son Bar yarışmasında birinci olan Helva Köyü Bar ekibinin gösterisiyle devam etti.Turnuvaya sponsor olan firmaların temsilcilerine plaketleri takdim edildi.Katılan takımlara plaket verildi.Sanatçılarımız Muhsin Bayburtlu ve Sehlan Burak türküleriyle  hemşerilerimize coşku dolu anlar yaşattılar.

Turnuva açılışı Vizyontürk tv den canlı olarak yayınlandı.Turnuva açılışına Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş,İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu,Baysiad Başkanı Salim Arslanhan,Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Eski Genel Başkanı Abdurrahman Polattimur,Marmara Bölgesi Bayburt Dernek Başkanı Ali Kemal Birgül,Eski Gümüşhaneli Futbolcu Ziya Doğan Bağcılar belediyesi meclis üyesi Kemal Yetişen,Güngören belediyesi meclis üyesi  Meclis üyesi İlbeyi Dağlar,köy Dernek Başkanları ve hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Faruk Kılıçaslan açılış konuşmasında  hemşerilerimize
seslenerek birincisini 13 yıl önce bu sahada gerçekleştirdik diyerek Eski genel başkanlarımızdan Hayrettin Altuncu’nun Başkanlığında başladığını bir önceki genel Başkan Abdurrahman Polattimur tarafından bir ivme kazandığını belirterek kendilerinin de bu bayrağı daha ileri noktalara taşıyacaklarını belirtti.Turnuvadaki amaçlarının Bayburtlu hemşerilerimizi bir araya getirmek olduğunu ifade ederek  bir dostluk ve kardeşlik ortamı yaratmak olduğunu belirtti.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu yaptığı konuşmada Bayburt Derneklerini tebrik etti ve İstanbul da Spora en fazla yatırım yapan ilçe olduğunu belirterek İstanbul da en çok sporcusu olan ilçenin Bahçelievler olduğunu belirtti.Şuan bulunduğumuz stadın altında otopark ve Pazar yeri olacak diyerek stadın yeniden yapılacağını belirtti.

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş konuşmasında Tunuva ya emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade ederek Futbolcuları gösterecekleri çabadan dolayı tebrik etti.Sporun dostluğu,Dayanışmayı,Kardeşliği pekiştirdiğini belirtti.Sporun bir amaç değil araç olması gerektiğini söyleyerek  Futbolum içinden gelen bir kardeşinim dedi ve bu spor açılışına katılmaktan onur duyduğunu belirtti.Sevindirici bir haberde Bayburt sporun oynayacağı final maçından sonra üçüncü lige çıkmasını beklediklerini söyledi.Bayburtumuz u Bayburt’ta Yaşayan ve çalışanlar ,Bayburt dışında yaşanlar olarak bir ve bütün görüyoruz dedi.Biz Bayburt Belediyesi olarak kapımızı,zihnimizi,düşünce dünyamızı hepinize açtık dedi.

Turnuvanın Başlama vuruşunu Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ,Ziya Doğan ve Marmara Bölgesi Bayburt Dernek Başkanı Ali Kemal Birgül  yaptı.Turnuvanın ilk Maçı A.Çımağıl ve Çakırözü arasında oynandı.A.Çımağıl ilk Maçda üstün bir oyun sergileyerek Çakırözünü 5-0 yendi.

ikinci Maç Kalecik 3 Pınarcık 0,  üçüncü  Maç  İğdir spor 4 Güneşlispor 3,Dördüncü Maç Hacıoğlu spor 4 Ağörenspor  0  ,ilk haftanın maçları bu sonuçlarla sonuçlandı.

TURNUVA FİKSTÜRÜ

2.Hafta Oynanacak Maçlar 4 Mayıs Pazar :

A GURUBU : Saat 18-20 Çakırözü- Konursu, Saat 20-22 Pınarcık-A.Çımağıl,Kalecik (Bay)

B GURUBU: Saat  10-12 Ağören – Erikdibi,Saat 12-14 Güneşli Hacıoğlu,İğdir (Bay)

C GURUBU Saat  14-16 Petekkaya- Bayrampaşa Saat 16-18 Sakızlı – Karayaşmak

  1. Hafta Oynanacak Maçlar11 Mayıs Pazar:

A GURUBU: Saat  10-12 Kalecik A.Çımağıl, Saat 12-14 Konursu-Pınarcık,Çakırözü (Bay)

B GURUBU: Saat  14-16 İğdir-Ağören,Saat 16-18  Erikdibi-Hacıoğlu,Güneşli(Bay)

C GURUBU : Saat 18-20 Sakızlı Petekkay,Saat 20-22 Bayrampaşa -Karayaşmak

4.Hafta Oynanacak Maçlar 18 Mayıs Pazar:

A GURUBU: Saat  14-16 Pınarcık-Çakırözü,Saat 16-18 Konursu Kalecik, A.Çımağıl (Bay)

B GURUBU : Saat 18-20 Hacıoğlu-İğdir,sAAT 20-22 Erikdibi-Güneşli,Ağören (Bay)

C GURUBU : Saat 10-12 Karayaşmak-Petekkaya ,Saat 12-14 Bayrampaşa-Sakızlı

5.Hafta Oynanacak Maçlar 25 Mayıs Pazar:

A GURUBU: Saat  12-14 Çakırözü-Kalecik,Saat 14-16 A.Çımağıl-Konursu,Pınarcık (Bay)

B GURUBU : Saat 16-18 Ağören Güneşli,Saat 18-20 İğdir-Erikdibi,Hacıoğlu (Bay)

Turnuvaya katılan Takımlar

A GRUBU :                                B GRUBU                       C GRUBU

1-Çakırözü Köyü,                        1-Erikdibi Köyü                1-Sakızlı Köyü

2-Pınarcık Köyü,                          2-Güneşli Köyü                2-Karayaşmak Köyü

3-Aşağı Çımağıl Köyü                  3-Hacıoğlu Köyü              3-Petekkaya Köyü

4-Konursu Köyü                          4-Iğdir Köyü                     4-Bayrampaşa Köyü

5-Kalecik Köyü                            5-Ağören Köyü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?